O nás

Skotský pes – Scotch Dog

je sdružením, seskupujícím zájemce o skotskou a irskou tématiku – tedy o kulturu s keltskými kořeny. Původně jsme se dali dohromady více méně náhodou kvůli uspořádání jednoho plesu. Ples v roce 2005 se podle všeho celkem povedl, a nám vznikl závazek – přece nenecháme ty lidi, kteří si to na našem plese tak užívali, na holičkách… a tak jsme se rozhodli udělat ze skotského plesu v Brně tradici.

Ale když už něco děláme takhle dlouhodoběji, tak by to chtělo abychom si začali nějak říkat – no a když teda už děláme Skotský ples, tak proč bychom se nemohli jmenovat Skotský pes – neboli Scotch Dog? Zní to jasně, zřetelně a úderně, tak proč si takový název neponechat?

V současné době organizujeme pro sebe samotné a naše příznivce několik akcí převážně se skotskou tématikou během celého roku. Jsme také ochotni pomoci zájemcům, kteří by rádi svoji akci okořenili trochou exotiky – můžeme poradit, případně přijet, zahrát na dudy, naučit několik skotských tanců, ukázat co je velký kilt, malý kilt… Klidně se ozvěte.

Takže na Skotský ples Vás srdečně zve Skotský Pes!


Skotský pes – Scotch Dog

…is a group of young people who organise events connected with Scottish culture in Brno and nearby. Originally we came together to organise one ball. However, the ball went so well that we got stuck with a committment: should we let down the people who have enjoyed themselves so much at our ball? So we have made the Scottish Ball in Brno a tradition, together with a few other events.

But, when we are already working long term, we should probably have a name and out of Skotský ples — Scottish Ball we got Skotský pes — Scotch Dog. It sounds bold and clear, so why not?

We currently organize several events a year – the Scottish Ball in the spring, Highland Games in September and St. Andrew’s Day ceilidh in November. We are also willing to help those interested in having their action spiced up with some Scottish fun – we can advise or come, play the pipes, teach a few Scottish dances, show what a great kilt or a small kilt look like… Just drop us a line.